Czynniki zewnętrzne sprzyjające rakowi

0

Narażenie na promieniowanie. Oprócz tych czynników rak może również powstać w wyniku ekspozycji na promieniowanie jonizujące. Promieniowanie to rodzaj energii, która po wytworzeniu przez źródło przemieszcza się w przestrzeni i może przenikać inne materiały, w tym nasze ciała. Promieniowanie jonizujące może uszkodzić DNA naszych komórek. Zmodyfikowana komórka może się rozmnażać i prowadzić do raka.

Dlatego idealnym rozwiązaniem jest unikanie długotrwałego narażenia na intensywne promieniowanie, które zagraża zdrowiu. Istnieje naturalne promieniowanie, emitowane przez skorupę ziemską. Niebezpieczeństwo tkwi jednak w promieniowaniu emitowanym przez źródła wytwarzane przez człowieka, takie jak aparaty rentgenowskie, tomografy, rośliny wytwarzające energię jądrową i radioterapię.

Dlatego osoby pracujące w branżach produkujących lub korzystających z tego sprzętu muszą przestrzegać określonych zasad ochrony. Jego działalność regulują zasady, których należy bezwzględnie przestrzegać. Ekspozycja może również przydarzyć się tym, którzy pracują w podziemnych kopalniach hematytu.

Ruszaj się!
Bądź aktywny fizycznie przez co najmniej 30 minut każdego dnia. Zmień windę na schody, wyprowadź psa na spacer, zajmij się ogrodem, zamiataj dom, chodź, tańcz. Aktywność fizyczna, oprócz przyczyniania się do redukcji stresu, pomaga kontrolować i/lub utrzymać wagę, zmniejszając ryzyko zachorowania na raka i inne choroby przewsuplementłe, takie jak wysokie ciśnienie krwi. Pomaga również poprawić samoocenę i walczyć z przedwczesnym starzeniem się!

Zapobiegaj sobie
Mężczyźni w wieku od 50 do 70 lat muszą zbadać raka prostaty podczas konsultacji suplementarskich, zwłaszcza jeśli w rodzinie występuje historia choroby. Kobiety z kolei muszą przejść profilaktyczne badanie ginekologiczne. Zaleca się wykonanie mammografii raz w roku dla osób powyżej 35 roku życia, nawet jeśli nie zauważają żadnych objawów.

Co roku (lub przynajmniej co dwa lata) wykonuj badanie krwi utajonej w kale
Rekomendacja skierowana jest do kobiet i mężczyzn w wieku 50 lat i starszych.Ochrona przed słońcem. Unikaj długotrwałego przebywania na słońcu w godzinach 10-16. Zaleca się również stosowanie odpowiedniej ochrony, takiej jak krem ​​z filtrem i czapka. Wykonywać codzienną higienę jamy ustnej. Idealne mycie zębów i języka oraz regularne wizyty u dentysty.

Karmienie piersią. Matki muszą karmić swoje dzieci przez co najmniej sześć miesięcy.Według Światowej Organizacji Zdrowia nowotwory są drugą najczęstszą przyczyną zgonów na świecie, ustępując jedynie chorobom układu krążenia. Na szczęście znacznej części przypadków można uniknąć dzięki samej zmianie stylu życia. Postępuj zgodnie z poniższym artykułem i dowiedz się, jak zapobiegać rakowi.

Co to jest rak i co powoduje chorobę? Rak nie jest pojedynczą chorobą, ale nazwą nadaną zespołowi chorób, których wspólną cechą jest niekontrolowany wzrost komórek, które atakują tkanki i narządy. Rak również nie ma jednej przyczyny, ponieważ do rozwoju choroby przyczynia się kilka czynników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj