Jak leczyć raka?

0

Leczenie raka odbywa się za pomocą jednej lub więcej połączonych metod/technik leczenia. Główną z nich jest chirurgia onkologiczna, którą można zastosować w połączeniu z radioterapią, chemioterapią lub przeszczepem szpiku kostnego, w zależności od przypadku.

doradca dobierze najbardziej odpowiednie leczenie w oparciu o lokalizację, rodzaj nowotworu, stan kliniczny pacjenta i rozległość choroby. Wszystkie metody leczenia są oferowane, w pełni i bezpłatnie, za pośrednictwem Zunifikowanego Systemu Opieki Zdrowotnej (SUS).

Radioterapia
Jest to leczenie, w którym promieniowanie służy do zniszczenia guza lub zapobieżenia wzrostowi jego komórek. Promieniowania te nie są widoczne i podczas aplikacji pacjent nic nie czuje. Radioterapia może być stosowana w połączeniu z chemioterapią lub innymi środkami stosowanymi w leczeniu nowotworów, takimi jak chirurgia nowotworowa.

Korzyści z radioterapii: połowa pacjentów onkologicznych jest leczona promieniowaniem i coraz większa liczba osób jest leczona tą metodą. Dla wielu pacjentów jest to bardzo skuteczny środek, powodujący zniknięcie guza i opanowanie lub nawet wyleczenie choroby.

Gdy nie ma możliwości wyleczenia, radioterapia może przyczynić się do poprawy jakości życia. Dzieje się tak, ponieważ aplikacje zmniejszają rozmiar guza, co zmniejsza ciśnienie, zmniejsza krwawienie, ból i inne objawy, zapewniając ulgę pacjentom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj