Co to są żylaki i pajączki?

0

Biuro Zdrowia Kobiet definiuje żylaki jako „skręcone żyły, które mogą być niebieskie, czerwone lub w kolorze skóry. Większe żyły mogą pojawić się jak ropelike i sprawiają, że skóra wybrzusza się. Żylaki zazwyczaj pojawiają się na udach, plecach i przodach łydek lub wewnątrz nóg w pobliżu kostek i stóp. Jednak ciąża może spowodować ich manifestację w innych miejscach, jak również, takich jak wewnętrzne udo, dolnej części miednicy i pośladków.

Pajączki, znany również jako żyły wątku, są mniejsze niż żylaki, jak sugeruje ich nazwa. Są one zazwyczaj czerwone i często wyglądają jak pajęcze sieci, stąd ich nazwa. Często pajączki mogą być widoczne pod skórą, ale nie wybrzuszają się, co odróżnia je od żylaków. Pajączki zazwyczaj pojawiają się na nogach lub na twarzy.

Co to są żylaki?

Te problemy z żyłami przejawiają się, gdy zawory jednokierunkowe w żyłach stają się słabe lub uszkodzone. Co powoduje, że krew w basenie i żyły stają się ciemne lub spuchnięte i skręcone. Podczas gdy żylaki i pajączki mogą wyglądać nieestetycznie. Zazwyczaj nie prowadzą one do poważnych problemów zdrowotnych, chociaż żylaki mogą powodować ciężkie uczucie nóg lub skurcze mięśni. Jednak te zapalenie żył zrobić problemy z krążeniem sygnału, które mogą prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych w dół drogi, jeśli są one dopuszczone do kontynuowania.

Więc jeśli masz żylaki lub pajączki, nie ignoruj ich! Są one objawem znacznie większego problemu.

Objawy, na które należy uważać.

Po pierwsze, warto wiedzieć, jak rozpoznać żylaki i pajączki. Zazwyczaj nie będziesz w stanie dostrzec zdrowych żył przez skórę – lub jeśli je zobaczysz, powinny one być bardzo słabe. Jeśli zauważysz kilka żył, które są ciemnoniebieskie lub czerwone, to znak, że możesz rozwijać pająka lub żylaki. I choć żylaki mogą być również w kolorze skóry, często sprawiają, że skóra wybrzusza się – kolejny symptom, który jest bardzo łatwy do zauważenia.

Podczas gdy ludzie zazwyczaj nie czują pajączków, żylaki mogą sprawić, że twoje nogi będą ciężkie lub skóra będzie napięta lub swędząca. Mogą one nawet powodować ból lub skurcze w łydkach, zwłaszcza w nocy. W rzeczywistości, żylaki objawy żył często się pogorszyć pod koniec dnia i są zaostrzone przez długie okresy stania lub siedzenia. Pojawienie się żylaków niekoniecznie jest związane z tym, jak się czują. Duże, wyboiste, nieestetyczne żyły nie mogą powodować jakiegokolwiek dyskomfortu, podczas gdy małe, płaskie żyły mogą być bardzo bolesne.

Nawet jeśli żylaki lub pajączki są czysto kosmetyczne obawy, wiele osób nadal znaleźć ich życia dotkniętych przez nich. Mogą nie chcieć nosić szorty lub spódnicę w miejscach publicznych. Na przykład, lub mogą uniknąć działań, które wymagałyby od nich narażenia nóg.

Nawet jeśli twoje żyły nie powodują żadnego bólu, jeśli wpływają one na jakość twojego życia. To nadal warto przyjrzeć się ich leczeniu, zwłaszcza, że będą one postępować, jeśli nie dokonasz pewnych zmian w stylu życia, aby zaradzić swoim objawom.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Niektóre czynniki nie zwiększają Twoje szanse na rozwój żylaków i pająków. Dziedziczność jest głównym składnikiem, więc jeśli twoi rodzice lub dziadkowie mają problemy z żyłami. Co zwiększa twoje szanse na ich rozwój, nawet jeśli jesteś młody.

Ciąża jest również znaną przyczyną problemów żylnych, a od średniego wieku posiadania pierwszego dziecka jest 26,3 roku dla amerykańskich kobiet. Co oznacza, że wiele pań w wieku 20 lat jest zagrożonych rozwojem żylaków. Będąc nadwagą lub otyłością może również prowadzić do żylaków lub pajączków, jak dodatkowe kilogramy umieścić bezpośredni nacisk na swoje żyły. Zgodnie z Centers for Disease Control and Prevention, 35,7 procent młodych dorosłych w USA w wieku 20 do 39 lat są otyłe, jak określono jako posiadające BMI 30 lub więcej, więc żylne problemy spowodowane nadwagą są poważnym problemem dla młodych ludzi.

Brak ruchu – czy to w pozycji stojącej, siedzącej czy leżącej przez dłuższy czas. Może również przyczynić się do rozwoju problemów z żyłami. Dzieje się tak dlatego, że grawitacja nieustannie ciągnie krew, wywierając nacisk na żyły i powodując gromadzenie się krwi w nogach i stopach niezależnie od pozycji. Oznacza to, że stanie lub siedzenie przez cały dzień w pracy może prowadzić do problemów z żyłami. Podobnie jak długie dojazdy i częste podróże, które również wymagają, abyś siedział nieruchomo przez długi czas. Noszenie ciasnych ubrań może odciąć przepływ krwi, a noszenie wysokich obcasów często wywiera duży nacisk na żyły podudzi.

Inne czynniki, które wpływają na poziom Twojej aktywności – i które w związku z tym mogą przyczyniać się do powstawania żylaków i pajączków. To ogólnie siedzący tryb życia, pozostawanie w łóżku przez długi okres czasu i podtrzymywanie urazu, który wymaga ograniczenia poziomu Twojej aktywności fizycznej.

suplementy, które wpływają na krążenie mogą również odgrywać rolę w rozwoju żylaków i pajączków. Ponadto każdy, kto wcześniej miał skrzep krwi w swoich żyłach – znany jako DVT lub zakrzepica żył głębokich – jest również zagrożony długotrwałymi problemami żył, w tym żylaków i pajączków.

Więc jak poprawić krążenie w nogach, aby spróbować i uniknąć tych problemów? Przeczytaj dalej, aby odkryć osiem naturalnych strategii, które można spróbować w domu.

Zapobieganie i leczenie- porady

Czy masz już żylaki w 20s lub jesteś po prostu patrząc, aby zapobiec ich manifestacji. Istnieje na szczęście wiele naturalnych środków, które można spróbować w domu. Użyj kombinacji tych strategii, a nawet spróbuj je wszystkie, dla uzyskania najlepszych wyników.

Żylaki- opcje medyczne

Jeśli twoje żylaki są już poważne, istnieje kilka opcji leczenia, które można sprawdzić. Większość ekspertów zaleca czekanie, aż skończysz mając dzieci przed wykonaniem tych zabiegów, jak ciąża jest znaną przyczyną żylaków i pajączków.

Scleroterapia: Procedura ta obejmuje wstrzyknięcie roztworu bezpośrednio do żył. Rozwiązanie powoduje, że żyły do blizn i krwi, aby przekierować do innych, zdrowszych żył. Zawalenie się żyły ostatecznie zanika w ciągu kilku tygodni. Choć większe żyły mogą trwać kilka miesięcy, aby zniknąć lub potrzebują dodatkowych zabiegów.

Ablacja: Technologia może być również stosowana w leczeniu żylaków i pajączków. Kierując lasery lub częstotliwości radiowe dokładnie na żyłach problemowych, dermatolodzy mogą sprawić, że znikną one bez uszkadzania otaczającej je skóry. Endovenous Laser Ablation Treatment (EVLT) wykorzystuje włókno laserowe, podczas gdy ablacja o częstotliwości radiowej (RFA) wykorzystuje cewnik, aby wycelować w te żyły. EVLT jest stosowany w leczeniu pajączków i małych żylaków, podczas gdy RFA jest stosowany na większych żylakach. Mniej intensywna terapia laserowa, która nie wymaga nacięcia, jest również dostępna dla mniejszych żył.

Chirurgia: W skrajnych przypadkach, doradca może zalecić operację w celu zmniejszenia ciężkich żylaków. Istnieją dwie procedury, które mogą być stosowane w celu usunięcia żył:

flebektomia ambulatoryjna (mniej inwazyjna) oraz usuwanie żył i podwiązanie (poważniejsze).

Ponieważ większość żylaków i pająków może być zarządzane ze zmianami stylu życia i skarpetek uciskowych, operacja zazwyczaj nie jest konieczne, zwłaszcza jeśli złapać problemy żylne wcześnie.

Żylaki mogą się zdarzyć w każdym wieku, zwłaszcza w wieku 20 lat. Nawet jeśli stan jest bardziej prawdopodobne, aby objawiać się w trakcie lub po średnim wieku. Jeśli jesteś młodą osobą narażoną na ryzyko rozwoju żylaków i pajączków. Postępuj zgodnie z tymi naturalnymi wskazówkami, aby pomóc w zapobieganiu i leczeniu tych problemów żylnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj